ECAT-2718
介紹
應用
相似產品
| EtherCAT | |
|---|---|
| Ports | 2 (In/Out) |
| 接頭 | M12 D-code, Female, 4-pin |
| 週期時間 | 100 us |
| 分佈式時鐘 | Yes |
| IO-Link | |
|---|---|
| Ports | 8, Class A |
| 接頭 | M12 A-code, Female, 4-pin |
| 規格 | Ver 1.1 |
| 通訊速率等級 | COM1: 4.8 kbps COM2: 38.4 kbps COM3: 230.4 kbps |
| 製程資料長度 | Input: max. 32 bytes Output: max. 32 bytes |
| 驅動力 | 500 mA for each port |
| 電源 | |
|---|---|
| 輸入範圍 | +18 ~30 VDC (20.4 ~ 28.8 VDC during IO-Link communication) |
| 功耗 | 0.13 A @ 24 VDC |
| 機構 | |
|---|---|
| 外殼 | Metal |
| 尺寸 (mm) | 237 x 79 x 40 (W x L x H) |
| 安裝 | Wall-mount |
| 抗振動能力 | 5 to 150 Hz / 20 G / 10 vibrations in each of the X, Y, and Z directions |
| 抗衝擊能力 | 15 G / 11 ms / 3 times in each of the X, Y, and Z directions |
| 重量 | 大約 632 g |
| 環境 | |
|---|---|
| 工作溫度 | -40 ~ +70°C |
| 儲存溫度 | -40 ~ +70°C |
| 濕度 | 10 ~ 90% RH, Non-condensing |








