X109
Introduction
The X-board series are for I-7188XA, I-7188XB, I-7188XC, I-7188XG, I-7188EG, I-7188EX and uPAC-7186EX Series (uPAC-7186EX, uPAC-7186PEX, uPAC-7186EG, uPAC-7186EX-FD, uPAC-7186EX-SM).
Above one µPAC can plug only one X-board.
X109 is a 7-channel PhotoMos relay output X-board for I-7188XB, I-7188XG, I-7188EX, I-7188EG and uPAC-7186EX Series.
Above one µPAC can plug only one X-board.
X109 is a 7-channel PhotoMos relay output X-board for I-7188XB, I-7188XG, I-7188EX, I-7188EG and uPAC-7186EX Series.
Applications
Ordering Information
| PRODUCT SERIES | DESCRIPTION | QNT. | INQUIRY |
|---|---|---|---|
This combination include other products.
Similar Products
| Relay Output | |
|---|---|
| Channels | 7 (Form A) |
| Contact Rating | 350 V@100 mA |
| Leakage Current | 1 uA |
| Operate Time | 0.23 ms |
| Release Time | 0.04 ms |
| Isolation | 1500 VAC |
| Mechanical | |
|---|---|
| Dimensions (mm) | 38 mm x 64 mm |
| Environment | |
|---|---|
| Operating Temperature | -25 ~ +75 °C |
| Storage Temperature | -40 ~ +80 °C |
| Humidity | 5 ~ 90 %, Non-condensing |


